Otyłość i wyrzuty sumienia

Proszę o pomoc, jestem załamana. Mam 35 lat, wzrost 175 cm, waga 128 kg. Próbowałam odchudzać się wielokrotnie, ale nie daję rady. Nie mam silnej woli, ani żadnego wsparcia. Nie mogę spać, bo męczą mnie wyrzuty sumienia, że nie chudnę. Nie potrafię wytrwać w diecie, ćwiczenia przy mojej masie są wyczerpujące i bolą kolana. Sama wychowuję trójkę dzieci, więc czasu na aerobik brak. W ciągu dnia jem rozsądnie, ale późnym wieczorem, gdy mam czas na odpoczynek... zjadam tonę. Nie umiem przestać :(

Witam serdecznie,

Może warto wobec tego nie próbować samodzielnie, tylko udać się na wizytę do specjalisty, który nie tylko ułoży odpowiednią, zbilansowaną dietę, ale na bieżąco będzie wspierał Panią w walce o upragnioną sylwetkę. Zapraszam na www.dietica.waw.pl. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Bardzo chciałabym Pani pomóc ponieważ waga jest zdecydowanie za duża. Na początek daruje sobie Pani ćwiczenia ponieważ przy takiej masie obciąża Pani stawy i w przyszłości mogą być problemy. Zalecam jedynie długie spacery, ewentualnie basen. Postara się Pani zadbać o prawidłową dietę. Najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Widzę że jest Pani z Warszawy więc mogłybyśmy porozmawiać osobiście. W czasie diety bardzo ważne jest wsparcie i motywacja drugiej osoby i właśnie podczas wizyt mogłabym zmotywować Panią do działania. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką, ponieważ z takich diet rezygnujemy dośc szybko i tracimy silną wolę. Dieta powinna stać się Pani zdrowym stylem życia. Jadłospis musi być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Jeżeli w ciągu dnia jadłaby Pani prawidłowo i wybierała odpowiednie produkty być może wieczorem nie miałaby Pani napadów apetytu i nie zajadałaby Pani stresów z całego dnia. Jeżeli byłaby Pani zainteresowane spotkaniem i ustaleniem diety oraz motywującymi wizytami kontrolnymi, na których wykonywałabym odpowiednie pomiary składu ciała, zachęcam do kontaktu. Razem będzie łatwiej i odzyska Pani pewność siebie oraz nie będzie Pani miała wyrzutów sumienia, ponieważ waga w końcu zacznie spadać w dół.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk