Lecytyna a wspomaganie intensywnej nauki

Dzień Dobry. 1. Czy cukier może utrudniać zapamiętywanie, np. podczas intensywnej nauki? 2. I czy suplementy z żeń-szeniem lub lecytyną są skuteczne w poprawie jakości pamięci czy to tylko reklamowy slogan? Dziękuje za odpowiedź :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Cukier nie utrudnia zapamiętywania, a suplementy z lecytyną i żeńszeniem wspomagają pracę mózgu. Lecz same tabletki nie wystarczą, ważna jest odpowiednia ilosć snu, odpowiedni relaks w czasie przerw od nauki, właściwie zbilansowana dieta ( ryby, warzywa) a potem suplementy.

Pozdrawiam serdecznie