Szkodliwość napojów energetyzujących

Czy plusz active jest zdrowy, czy raczej jest to coś w stylu napoju energetycznego/energetyzującego? Czy może jest równie szkodliwy jak napoje energetyzujące? To same pytanie mam odnośnie plusz active forte- różni się tym od zwykłego plusza active, że m.in. zamiast magnezu ma taurynę (i chyba więcej kofeiny, ale nie jestem pewny). Jest też trzeci plusz- Plusssz Active Forte z lecytyną. http://www.plusssz.pl/produkty#filter=.dla-student%C3%B3w Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Nikt Pani nie powie jak działają te suplementy, bo suplementów w Polsce nikt nie bada i nikt nie wie jak wpływają hna zdrowie. Nie ma potrzeby stosowania tego typu specyfików.

0

Witam, produkty tego typu mają na celu pobudzenie psychofizyczne. Lecytyna poprawia pracę mózgu, tauryna wspomaga mięśnie podczas wysiłku fizycznego, a kofeina przyspiesza pracę serca i działa na organizm stymulująco. Jeśli jest Pani zdrowa (brak problemów z sercem) i nie przekracza Pani zalecanej dawki to nie ma powodów do obaw. Takich produktów nie powinno się łączyć z innymi napojami/środkami zawierającymi kofeinę, tak aby nie przedawkować jej dziennego spożycia i uniknąć nieporządanych efektów takich jak kołatanie serca czy problemy ze snem.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
56 poziom zaufania

Produkty, które Pan wymienił, to suplementy diety o wysokiej zawartości witamin i innych składników, a nieuzasadniona suplementacja (nawet witamin) nie jest zalecana. Ich działanie opiera się na tej samej zasadzie co napojów energetycznych i kawy - zawierają kofeinę. Lepszym wyborem będzie jednak kawa (zawiera bardzo dużo antyoksydantów) oraz zdrowe, świeże jedzenie (jaja, ryby, warzywa, mięso, masło, oliwa, orzechy i pestki), do tego tran i sen 8 godzin na dobę - badania wskazują, że brak snu otępia nasz umysł w znacznym stopniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy