Wspomaganie organizmu podczas intensywnej nauki

Syn ma 18 lat. Jest w pełni zdrowy. Prowadzi sportowy tryb zycia i dietę białkowa.w zwiazku z duza ilością jego nauki chciałam zapytac o jakies wspomaganie organizmu aby tak często nie zasypiał. Musi długo uczyc sie i bez wspomagania nie daje rady. Chciałabym aby nie stosował napojów energetycznych byc moze jakas farmakologia?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Tutaj trzeba się zastanowić nad paroma kwestiami:
1. Co to oznacza sportowy tryb życia? Czy syn jest sportowcem i ma ułożoną dietę przez dietetyka o zwiększonej zawartości białka? Może się okazać, że w diecie jest za dużo białka w porównaniu z aktywnością fizyczną. Wówczas może dojść do zakwaszenia organizmu, a to skutkuje spadkiem energii.
2. Czy dieta syna jest bogata w owoce i warzywa?
3. Czy syn spożywa węglowodany złożone (razowe pieczywo, brązowy ryż, razowy makaron)?

Nie zalecałabym ani napojów energetycznych, ani środków farmakologicznych. Syn jest bardzo młody więc nie warto przyzwyczajać organizmu do wspomagania w tak młodym wieku. Już teraz należy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe aby były dobrze utrwalone w przyszłości.

Jeśli syn chciałby dowiedzieć się więcej na temat zdrowych nawyków żywieniowych i metod naturalnego wspomagania energetycznego za pomocą diety, zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lecytyna a wspomaganie intensywnej nauki

Dzień Dobry. 1. Czy cukier może utrudniać zapamiętywanie, np. podczas intensywnej nauki? 2. I czy suplementy z żeń-szeniem lub lecytyną są skuteczne w poprawie jakości pamięci czy to tylko reklamowy slogan? Dziękuje za odpowiedź :)
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam,

Cukier nie utrudnia zapamiętywania, a suplementy z lecytyną i żeńszeniem wspomagają pracę mózgu. Lecz same tabletki nie wystarczą, ważna jest odpowiednia ilosć snu, odpowiedni relaks w czasie przerw od nauki, właściwie zbilansowana dieta ( ryby, warzywa) a potem suplementy.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam.
Na rynku mamy szeroki wybór wód. Możemy je podzielić w zależności od ilości minerałów w niej zawartych. Wody o znacznym stopniu mineralizacji, to wody wysokozmineralizowane(1500-4000 mg/l) np. MultiVita, Muszyna, Muszynianka, Piwniczanka. Można nimi uzupełniać niedobory np. magnezu czy wapnia. Kolejne, to wody średniozmineralizowane (500 -1500 mg/l). Można je pić w dowolnej ilości, są dobre dla ludzi w każdym wieku. Zawierają znaczne ilości magnezu i wapnia. Np. Arctic, Cisowianka, Nałęczowianka, Ustronianka. Niewielka ilość minerałów znajduje się w wodach źródlanych (0 do 500 mg/l), np. Kropla Beskidu, Krynica Górska, Nestle Aquarel, Żywiec zdrój. Kolejna grupa wód, to wody stołowe tz. wody źródlane wzbogacone w konkretne minerały. Np. woda magnezowa, Zamościanka. Wody lecznicze, których ogólna mineralizacji wynosi powyżej 4000 mg/l, to np. Franciszek, Jan, Józef, Słowianka. Spośród wszystkich wód wyróżniają się największym stopniem mineralizacji. Wybór odpowiedniej dla nas wody jest związany ze stanem naszego organizmu. Każdego trzeba rozpatrywać według własnych potrzeb. Większości z nas dla prawidłowego funkcjonowania i zaspokojenia potrzeb wystarczy woda średniozmineralizowana. Woda jest potrzebna do oczyszczenia i regeneracji nszego organizmu.
Po więcej porad żywieniowych zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty