Wspomaganie organizmu podczas intensywnej nauki

Syn ma 18 lat. Jest w pełni zdrowy. Prowadzi sportowy tryb zycia i dietę białkowa.w zwiazku z duza ilością jego nauki chciałam zapytac o jakies wspomaganie organizmu aby tak często nie zasypiał. Musi długo uczyc sie i bez wspomagania nie daje rady. Chciałabym aby nie stosował napojów energetycznych byc moze jakas farmakologia?

1. Co to oznacza sportowy tryb życia? Czy syn jest sportowcem i ma ułożoną dietę przez dietetyka o zwiększonej zawartości białka? Może się okazać, że w diecie jest za dużo białka w porównaniu z aktywnością fizyczną. Wówczas może dojść do zakwaszenia organizmu, a to skutkuje spadkiem energii.
2. Czy dieta syna jest bogata w owoce i warzywa?
3. Czy syn spożywa węglowodany złożone (razowe pieczywo, brązowy ryż, razowy makaron)?

Nie zalecałabym ani napojów energetycznych, ani środków farmakologicznych. Syn jest bardzo młody więc nie warto przyzwyczajać organizmu do wspomagania w tak młodym wieku. Już teraz należy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe aby były dobrze utrwalone w przyszłości.

Jeśli syn chciałby dowiedzieć się więcej na temat zdrowych nawyków żywieniowych i metod naturalnego wspomagania energetycznego za pomocą diety, zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl