Leczenie operacyjne szczeliny odbytu

Od 2 miesięcy mam szczelinę odbytu o wysztancowanych brzegach, co to znaczy? Lekarz namawia na zabieg wycięcia szczeliny?Bardzo się boję, leczenie farmakologiczne niby mało skuteczne. Nie dokucza mi aż tak bardzo więc się zastanawiam bo bardzo się boje co bedzie po zabiegu,chodzi mi o powikłania i ból! Żeby gorzej nie było jak jest. Proszę o pomoc co mam robić, czy jest szansa na wyleczenie innym sposobem jak zabieg chirurgiczny?

Szczelina odbytu o wysztancowanych brzegach to znaczy o brzegach uniesionych. Świadczy to o przewlekłej szczelinie. Może Pani próbować leczenia zachowawczego w postaci np. nasiadowek z kory dębu czy czopkow , ale rezultaty mogą być marne. Także zaleca się duże ilości blonnika i unikanie zaparć. Obawiam się jednak,, że ze względu na cechy przewleklosci procesu całkiem wyleczyć może tylko zabieg operacyjny. Dolegliwości są przez kilka do kilkunastu dni po operacji.. Później ustępują .. Także proszę się nie obawiać .. Pozdrawiam i życzę zdrowia ..