Bóle i krwawienia przy szczelinie odbytu

Witam Chirurg stwierdził u mnie szczelinę odbytu. Bóle w tych okolicach i krwawienia mam od ponad pół roku więc lekarz stwierdził, że leczenie farmakologiczne w tym przypadku nie pomoze i odrazu skierował mnie do szpitala na zabieg poszerzania odbytu. W internecie czytam negatywne opinie o takich zabiegach np. pacjeci miewaja po nich problemy z utrzymaniem stolca i gazów i że powinno sie je stosowac tylko w przypadku gdy leki nic nie dają. Boję się zdecydować na taki zabieg więc proszę o opinię.

W razie wątpliwości zawsze może udać się do innego lekarza, najlepiej proktologa. W Warszawie mają Państwo cały wachlarz specjalistów i nie czekałbym na Pani miejscu na skonsultowanie się z jednym z nich.

Bez zbadania nic nie jestem w stanie powiedzieć szczegółowo! Po prawidlowo przeprowadzonej operacji szczeliny odbytu nie powinno być żadnych powikłań , chociaż , jak w każdej operacji - mogą się one zdarzyć !!! Radykalnym leczeniem jest jednak zawsze operacja!!! zż