Leczenie PCOS a przyjmowanie tabletek

Witam, przepisał mi pan dr tabletki antykoncepcyjne z powodu rozpoznania PCOS. Wcześniej brałam już tabletki i pamietam, że pierwszą tabletkę musialam przyjąć pierwszego dnia okresu, natomiat teraz pan doktor powiedział "Szkoda cyklu, niech pani przyjmie dziś pierwszą", a był to 2 dzień po okresie. Czy dobrze zrobiłam, że zastosowałam się? Tabletki mają działać "leczniczo na PCOS", ale także jako sposób zabezpieczania się, czy w takim razie tabletki już działają zabezpieczająco albo kiedy zadziałają?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli leczy się Pani u konkretnego lekarza, to proszę stosować się do jego rad. Jeśli zaś nie ma Pani do niego zaufania, to warto zmienić na takiego, któremu zaufa Pani w pełni...

Trudno przewidzieć, kiedy w obecnym cyklu będzie Pani mogła liczyć na skuteczną antykoncepcję, dlatego najlepiej będzie, jeśli poczeka Pani do rozpoczęcia nowego opakowania. Wraz z pierwszą tabletką nowego opakowania, uzyska Pani pełną skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty