Leczenie rumienia wędrującego

26.11- diagnoza: rumień wędrujący (po ok.1,5-2mies. mojej ignorancji powiększającej się rumianej plamy pod kolanem ) leczenie- Azycyna 500mg x1dobę 6 ampułek. W trakcie zażywania leku- badanie morfologii krwi -wynik b/z ogólne moczu - wynik leukocyty 20-30 Pani doktor przepisała jeszcze jedną dawkę Azycyny-3 ampułki.Na razie nie widać zmian.Ogólne samopoczucie-zmęczenie i bóle stawów łączyłam ze zmianą stylu życia. Mam 58 l. podjęłam pracę na zmiany. Czy zastosowane leczenie jest wystarczające?

Leczenie boreliozy mimo że samo w sobie trwa stosunkowo krótko ( w zależności od stadium nawet do ok miesiąca, ale zazwyczaj są to dużo krótsze okresy czasu ), to samo wyeliminowanie krętków nie od razu likwiduje wszystkie objawy choroby. Zazwyczaj utrzymują się one od kilku do kilkunastu tygodni od rozpoczęcia leczenia,a u niektórych pacjentów występuje tzw zespół poboreloizowy, mogący trwać nawet kilka lat po wyleczeniu choroby, stosuje się wtedy leczenie objawowe.