Leczenie zaawansowanej pylicy płucnej

Witam! Moj tata ma pylice pluc I stosuje inhalatory na astme. Gdy zaziebi sie, od razu ma zapalenie pluc I lekarza go lecza w szpitalu antybiotykami. Lekarze za granica twierdza ze nic nie moga zrobic na wyleczenie go z pylicy. Ostatnio zasugerowali przeszczep pluc. Czytam o pylicy pluc w Polsce I na zadnym forum lub artykule nie pisze o przeszczepie przy pylicy, pisze bardziej o sanotoriach I monitoringu. Co mozna zrobic? Czy sanatoria lub leki pomoglyby przy zaawansowanej pylicy?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie jest podłoże pylicy? Sądzę, że leczenie jest bardzo utrudnione i jako wyleczenie teoretycznie można traktować próbę przeszczepienia płuc. Proponuję udać się do lekarza pulmonologa i kierować się jego zaleceniami.