Lek antydepresyjny Trazodon a prowadzenie samochodu

Witam.Dostałem dzisiaj lek antydepresyjny Trazodon.Czy po tym leku po 2 tyg mogę swobodnie prowadzić samochód bo pracuję jako kierowca w firmie,to jedyna rzecz którą jeszcze utrzymuję choć jest bardzo ciężko.Dostałem ten lek bo po innych miałem skutki uboczne,jeden nie zadziałał,a na inny po 4 latach się uodporniłem i przestał działać i depresja powróciła.Czy po tym leku będę mógł studiować i ćwiczyć na siłowni bez żadnych oporów przez lek?Przerobiłem większość SSRI i wenle.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Zastanawiam się czy ma Pan zamiar depresję leczyć tylko lekami, zmieniając je co jakiś czas ? Może na jakiś czas jakiś lek zaskutkuje, ale na pewno nie na zawsze, i jedno jest pewne, działanie każdego leku po pewnym czasie słabnie.
Depresję oprócz farmakologię leczy sie psychoterapią i to leczenie jest skuteczne, ponieważ leczy przyczyny. Jeden jest warunek. Musi trwać, aż do wyleczenia. Zważywszy na to, że Pana objawy trwaja juz bardzo długo i zaczęły sie wczesnie, leczenie może być długotrwałe. Powinien Pan jednak poddać się takiemu leczeniu, bo życie przed Panem i na peno chciałby Pan je przeżyć w sposób satyfakcjonujący.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam, czy poza opieką lekarza psychiatry, korzysta Pan z pomocy psychologa? Jeżeli nie, warto aby razem z leczeniem farmakologicznym włączyć również psychoterapię. Działanie leku najlepiej skonsultować się z lekarzem który zalecił stosowanie leku. Proszę zwrócić uwagę jak Pan reaguje, jeżeli nie wystąpią skutki uboczne związane z zaburzeniami funkcji poznawczych, uwagi, koncentracji, lub nadmierną senność, będzie mógł Pan prowadzić samochód. Pozdrawiam serdecznie