Lęk, nadpobudliwość drżenie rąk i duszności po zażyciu amfetaminy

Witam,mam23lata nigdy nie bylem na nic powazniejszego chory ani nic.Zdazylo mi sie zazyc kilkukrotnie amfetamine,po zazyciu mialem dosc nieprzyjemne objawy:lek,nadpobudliwosc,drzenie rak,dusznosci,bladosc skory,plytki oraz przyspieszony oddech,ogromny strach przed smiercia,zimne poty,mrowienie palcow,drgawki.Zdazylo mi sie tak2razy,a nastepnie ciagle utrzymywujace sie objawy przez kilkanascie do kilkudziesieciu dni takiejak niedowlad lewej strony ciala i wyzej wymienione.Prosze o rade.

Podejmując zachowania autodestrukcyjne z góry naraża sie Pan na kłopoty i internet nic na to nie poradzi, poza sugestią zmiany stylu życia na zdrowy i higieniczny...
A w ogóle przy zażywaniu środków nielegalnych nie ma gwarancji, że używa się to, co się myśli, że używa...
Różne trucizny są dodawane...
Na szczęśnie lecznictwo uzależnień jest w kraju rozwinięte, ale bez własnej decyzji trudno liczyć na dobry rozwój sytuacji...
Pozdrawiam. JW

Witam,
w takich sytuacjach zawsze warto skontaktować się z lekarzem, szczególnie jeśli objawy utrzymują się. Warto pomyśleć o wizycie u lekarza psychiatry, to byłaby właściwa forma pomocy. Amfetamina jest środkiem psychoaktywnym, może wywierać także poważne skutki na psychikę, niepożądane skutki jej działania leżą głownie w gestii lekarzy psychiatrów. Proszę nie obawiać się takiej wizyty, w chwili obecnej najważniejsze jest, żeby Pan sobie pomógł. Niepożądane skutki po zażyciu substancji to poważne wskaźniki mogące świadczyć o tym, że trzeba się temu dokładniej przyjrzeć. Nie do końca jasne jest dla mnie jak wyglądają objawy na dzień dzisiejszy, czy wciąż są poważne, jeśli tak, proszę tego nie ignorować i starać się o wizytę u lekarza psychiatry, możliwie jak najszybciej. Nawet gdyby było inaczej i tak zachęcałabym do kontaktu ze specjalistą. Wiele problemów jest do rozwiązania tylko trzeba na nie odpowiednio reagować. Bardzo dobrze, ze zdecydował się Pan napisać o swoim problemie. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do bezpośredniego kontaktu, najlepiej na maila (dostępny na stronie gabinetu). Pozdrawiam.