Lęk o zdradę ze strony partnera

Witam moim problemem są sny że mój chłopak mnie zdradza codziennie mam wrażenie że coś jest nie tak jestem przygnębiona często płaczę z jednej strony wiem że między nami jest wszystko ok i że mnie kocha dlatego nie rozumiem swojego zachowania ciągle powracają wspomnienie z początku naszego związku kiedy mnie oszukiwał spotykał się z kimś innym i mówił kolegom że jest ze mną tylko dla seksu jednak wybaczyłam mu to zatem skąd moje lęki ? co powinnam zrobić ? czy depresja ?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie nie jest to depresja i Pani lęki są uzasadnione, ponieważ wynikają z przeszłości. Jedynym wyjściem jest rozprawienie się z tymi doświadczeniami poprzez rozmowę z chłopakiem lub rozstanie. Pani obawy wynikają z poczucia wykorzystania i zranienia przez osobę, którą Pani kocha. Dopóki to poczucie nie zginie będzie Pani odczuwała opisywane dolegliwości.

Dzień dobry!

Nie każdy smutek i nie każde przygnębienie jest depresją. Trudne wydarzenia powodują w nas trudne emocje - to naturalne i prawidłowe.

Zachęcam do refleksji. Czy rzeczywiście wybaczyła Pani partnerowi jego dawne zachowania? Co Pani rozumie pod słowem "wybaczyć"? Jak obecnie ocenia Pani Wasz związek? Jakie są Pani uczucia i emocje wobec partnera, a jak ocenia Pani jego aktualne zachowania? Jaka jest Pani samoocena, co myśli i czuje Pani na własny temat? Jak Pani czuje, co mogłoby zmienić się w Pani, aby czuła się Pani bardziej szczęśliwa, spokojniejsza, bardziej pewna siebie?

Pozdrawiam!

Witam,

być może na pytania, które Pani zadaje sobie, może Pani znaleźć odpowiedź w gabinecie psychoterapeutycznym, gdzie w bezpiecznej atmosferze, z terapeutą, ustalicie nad czym warto popracować i co zmienić, by poczuła Pani wewnętrzny spokój.

Pozdrawiam
Ewa Czernik