Lek osłonowy przy pracy z rtęcią

Witam pracuje od 2 tygodni w miejscu gdzie używana jest rtec niestety z braku miejsc pracy w mojej miejscowości musze tam pracować. Mam pytanie :wyczytałem w internecie ze do usuwania rteci z organizmu dobra jest Kolendra jednak nie jest nigdzie opisane dokładnie jak ja dawkowanie żeby nie zaszkodziła. Jeśliczyta to jakiś lekarz co by mi poradził jak ja dawkowanie Z góry dziękuję za pomoc

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim należy zastosować w pracy wszelkie dostępne środki zapobiegające kontaktowi z rtęcią. Ograniczeń dietetycznych przy spożywaniu kolendry nie ma, czy jest to skuteczny środek usuwający rtęć z organizmu- trudno powiedzieć, natomiast na pewno nie jest szkodliwa.