Lęk przed podjęciem pracy

Byłam na miesięcznych praktykach na kuchni, w restauracji. Mam zamiar tam pracować z koleżanką w wakacje. Bardzo lubię te miejsce i ludzi. Rodzice cały czas mi mówią, ze chcę, a nie staram się ani nie interesuję. Jadę w tej sprawie za tydzień. Bardzo się tego obawiam, mimo, ze znam szefowa. Gdy o tym pomyślę, to czuję taki wewnętrzny niepokój, strach i odechciewa mi się tego. Bardzo się boje. Czy aż takie emocje są normalne?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie
owszem,emocje zawsze są normalne,ponieważ są drogowskazem wg.którego odbieramy znaczenie tego świata dla nas,jako ludzi z własnymi możliwościami.Zdarza się też jednak często,że im bardziej czegoś chcemy,tym większy odczuwamy strach/jak Pani/.i wówczas jest miejsce na przyjrzenie się przyczynom,przez które te ważne sprawy mogą spowodować "odechcenie się "wysiłku a z nim rezygnacji na rzecz czegoś,co w ogóle nas nie obchodzi,ale jest za to łatwe.
Nie warto rezygnować z marzeń!!! To moja rada.Najlepiej byłoby jednak nawiązać kontakt z mądrym terapeutą lub psychologiem,by pomógł Pani poradzić sobie z lękiem i utwierdzić w przekonaniu,że skoro była Pani skłonna polubić tamto miejsce będąc w nim realnie i pracując,to oznacza,że ma Pani wystarczające doświadczenie i podstawy,by czuć się tam bezpiecznie.Być może jednak są ludzie,którzy podważają u Pani wiarę w siebie ,bo same tej wiary nie mają,I mogą to również być rodzice,których opinia jest dla Pani ważna.Jest to,niestety okazja,by zrobić coś wbrew innym.Tylko dla siebie,bo to jest Pani przyszłość.
Zachęcam bardzo i polecam poszukanie osoby ,która da Pani wsparcie.

Witam Panią. Odpowiadanie na tak zadane pytanie na końcu Pani postu jest bardzo ryzykowne. Wystawia nim Pani swoje poczucie wartości na próbę. Proponuję Pani myśleć o tym jakie ważne części opisywanej sytuacji ma Pani oswojone (rozpoznane). Spędziła Pani tam miesiąc czasu. Zna Pani ludzi tam pracujących. Bardzo Pani lubi to miejsce i ludzi. To bardzo ważne zasoby do zmniejszenia lęku. Warto byłoby zidentyfikować czego ten Pani lęk dotyczy. Brak wsparcia od najbliższego otoczenia (rodzice) też nie pomaga w tej sytuacji a może wzmagać lęk bo nie czuje ich Pani po swojej stronie (a w takich sytuacjach spada poczucie bezpieczeństwa). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/