Lęk przed snem w domu

Witam mam 23 lata a panicznie boje sie sama zostawac w domu a zwlaszcza sama w nim spac.. Moj maz chodzi do pracy na dwie zmiany. Jak idzie na rano(wraca i 18stej) to zasypiam szybko i bez problemu ale gdy idzie ba druga (od 18stej) to boje sie spac i klade sie baaaardzo pozno. Nawet po 4 nad ranem. Wstaje jak mi 8mc dziecko pozwoli. Najczęściej jest to 7-8 rano.. i tak caly tydz. Jestem aktywna fizycznie a tak malo snu mnie wykancza nerwowo. Nie wiem jak sobie z tym radzic. Prosze o rade.

Serdecznie zachęcam do umówienia się na konsultację psychologiczną, podczas której w osobistym kontakcie psychoterapeuta pomoże znaleźć źródła problemu i poszukać rozwiązań. Skoro występuje taka regularność związana ze zmianowym charakterem pracy męża to wart bliżej przyjrzeć się tego, co stoi za trudnościami z zasypaniem, kiedy mąż jest w pracy. Obawa? Lęk? Brak odpowiedniej ilości snu jest wykończający. Najlepiej będzie się wybrać na taką wizytę jak najszybciej. Po co się męczyć?

Zachęcam do skorzystania z fachowej pomocy (poradnia zdrowia psychicznego, psychoterapeuta). Trudno przez Internet udzielić wyczerpującej porady, ponieważ potrzebny jest dokładny wywiad, aby zdiagnozować problem i jego źródła, a także aby Pani pomóc. Trwanie w takim stanie może wpłynąć bardzo negatywnie na Pani stan psychiczny i fizyczny.
Pozdrawiam

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji psychologicznej podczas której razem ze specjalistą przyjrzy się pani powodom dla których ma pani problemy ze snem. Psycholog wskaże dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.