Lęk przed zależnością przy borderline

Mam borderline. Moja terapeutka mówi ciągle że boję się wejść w "zależność", że bronię się przed tym jak mogę. Ale ja na prawdę chce w nią wejść, ale nie wiem o co chodzi, nie wiem jak. Proszę oszczędźcie mówienia żebym zapytała terapeutki, pytam porady tutaj, jej też zapytam.

Warto też, by przemyślała Pani, czym dla Pani jest zależność? Nie tylko co oznacza, ale także jakie przynosi korzyści i zagrożenia. To ma szanse podpowiedzieć Pani odpowiedzi, albo być otwarciem do rozmowy ze swoją terapeutką.

Rozmowa z terapeutką, która zna panią lepiej niż specjaliści z internetu mający jedynie skrawek informacji na temat pani funkcjonowania, metod pani terapii, jej momentu - jest rzeczywiście najlepszym pomysłem. Samo szukanie odpowiedzi tutaj pokazuje, że istotnie unika pani zależności, właśnie od terapeutki, szukając alternatyw gdzie indziej. Być może stoi za tym lęk, być może inne uczucia, które warto omówić na psychoterapii.

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/