Lęk przed zastrzykami

Witam, mam igłofobię. Panicznie boję się zastrzyków, morfologii itd. Zawsze gdy mam mieć tego typu rzeczy robię cyrk. Ostatnio nawet, kiedy w szpitalu miałam mieć wbijany wenflon o mało co nie wyskoczyłam przez okno. Nie działa na mnie nie patrzenie się na igłę lub nie myślenie o tym. Jest to straszne. Nie mam pojęcia co robić. Jak się z tego "wyleczyć"?

Dzień dobry,
Zgadzam się, że to jest straszne. Takie fobie najskuteczniej leczy się poprzez terapię poznawczo-behawioralną.
Proszę znaleźć odpowiedniego specjalistę w okolicy.

Dobrą metodą na zmniejszanie lęku jest stopniowe oswajanie się z bodźcem, który powoduje lęk - w Pani przypadku np. z zastrzykiem. Chodzi np. o stopniowe zmniejszanie odległości.

Powodzenia!

Proponuję podjąć terapię poznawczo-behawioralną, która ma najlepsze rezultaty w wypadku tego typu problemów lękowych (fobii prostej). Pozdrawiam.