Lęki i niepewność w pracy

Witam, otóż nie czuje się w pracy bezpiecznie. Tzn czuje się w niej tylko wtedy jak już umiem wszystko i wszystko mi się udaje albo jak po prostu coś umiem dopóki czegoś nie umiem czuje się tak że mam ochotę z niej uciec i jest dla mnie męką, nie moge sie skupic stres maksymalny i kompletne poczucie zagrozenia ;/ Mam przez to problemy [ choc tak naprawde jestem w opinii innych ludzi zdolnym czlowiekiem kreatywnym etc] stracilem przez to 3 pracce w ktorych moglbym wiele osiagnac i tyle ;/

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, podczas której będzie mógł Pan rozpoznać przyczyny przeżywanego stresu (skąd tak wielki stres przeżywany w sytuacji niepewności co do swoich umiejętności, wiedzy ). Rozpoznanie i nazwanie przyczyn da Panu możliwość poradzenia sobie z nimi i lepszego funkcjonowania.

Witam,
jeśli doświadczenia te towarzyszą panu od dłuższego czasu i wpływają na pana w stopniu, który prowadzi do utraty pracy, myślę, że warto skorzystać z pomocy specjalisty. Polecam konsultację u psychoterapeuty, gdzie będą państwo mogli odkryć, co jest powodem tego niepokoju i chęci ucieczki, a także w jaki sposób może pan przełamać te negatywne wzorce. Psychoterapia dostępna jest oczywiście prywatnie, ale również na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego (potrzebne jest wtedy skierowanie).

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl