Lewostronna skolioza z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w RTG

Witam. Mam lewostronna skolioze z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i Tendencje do tyłozmyku L5. Strasznie mnie boli w odcinku lędzwiowym, nie mogę się schylać i często mi coś "strzela", drętwieją mi też nogi i mam w nich osłabione czucie. Ortopeda zalecił tylko podpiętek 1cm w lewy but ale to nie pomaga. Czy to objaw jakiegoś poważnego schorzenia? jakie badania mogę jeszcze zrobić i jak to leczyć? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wskazane leczenie w pierwszej kolejności zachowawcze - czyli rehabilitacja i ćwiczenia. Jeżeli nie przyniosą one poprawy należy zastanowić się nad zabiegiem operacyjnym. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem lub ortopedą celem ustalenia najwłaściwszego postępowania.