Likwidacja sigmoidostomii oraz zespolenie esiczo-odbytnicze

Dzień dobry. Moja mama miała operację: likwidacja sigmoidostomii oraz zespolenie esiczo odbytnicze. Od operacji minęły 19 dni. Mama ma problem z wypróżnianiem. Występują również u niej bolesne kolki. Czy jest coś, co wspomoże wypróżnienie? Czy też trzeba czekać, aż się ten proces unormuje?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W tak krótkim okresie od zabiegu Pani mama jak najbardziej może mieć jeszcze kłopoty z wypróżnieniem. Bez wątpienia jest jednak pod opieką specjalistów chirurgów, którzy pokierują leczeniem.