Łożysko wrośnięte w macicę

Ale jak jest ciąża 26 tygodniu i pacjentka odczuwa cały czas boleści to chyba coś jest nie tak. A lekarz nic z tym nie robi nawet usg, zostawia ją bez opieki po czym, gdy nadchodzi ranek okazuje się, że dziecko nie żyje i ma cesarkę. Przy operacjii okazuje się ze łożysko jest wrośnięte w macicę czy da się uratować? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Ból jest zawsze sygnałem alarmującym i nie powinnen zostać pominięty. Czy da się uratować dziecko w takiej sytuacji? To bardzo trudne pytanie, ponieważ wszystko zależy od wieku ciąży, od stanu płodu oraz od możliwości danego szpitala. Czy da się uratować macicę? Prawdopodobnie tak, w takiej sytuacji konieczny jest zabieg, a potem okres rekonwalescencji.