Ludzie mówią, że jestem ospała - jak odzyskać witalność?

Wydaje mi się, że zachowuję się normalnie, a jednak wiele osób uważa, że jestem albo zaspana, albo powolna... Lekarz rodzinny podejrzewał u mnie depresję, chciałabym ją zwalczyć sama. Fakt, miałam w życiu trochę przejść, ale sądzę, że gdybym chciała, to byłabym w stanie zwalczyć te dziwne objawy, tym bardziej że mam dziecko i chciałabym być szczęśliwa i uśmiechnięta, a nie smutna i przygnębiona... Proszę o pomoc i poradę.

Witam!

Jeśli Pani problemem faktycznie jest depresja, to samodzielna walka z tym zaburzeniem może być bardzo trudna. Warto, żeby upewniła się Pani co do diagnozy, korzystając z konsultacji psychiatrycznej. Oprócz kontaktu z psychiatrą warto udać się również na spotkanie z psychologiem. Pisze Pani, że przeżyła w życiu trudne chwile, które nadal mogą wpływać na Pani zachowanie i samopoczucie. Dlatego warto rozpocząć regularne spotkania z psychologiem. Problemy z przeszłości mogą powodować regularne spadki nastroju i wywoływać coraz większe trudności. Z pomocą psychologa może Pani poradzić sobie z tymi problemami i zamknąć sprawy z przeszłości. Z pomocą specjalistów może Pani sprawnie powrócić do równowagi psychicznej i wpłynąć na poprawę swojego samopoczucia.

Pozdrawiam