Maksymalne rozprostowanie kręgosłupa

Witam mam zauważyłem że im dłużej się mierze tym jakby wyniki tego mierzenia stają się niższe ma związek z zmęczeniem kręgosłupa zadaje to pytanie ponieważ zależy mi na jak najwiekszym rozprostowaniu swojego kręgosłupa startuje do żandarmerii wojskowej i muszę spełniać odpowiednie kryterium a i miałbym pytanie czy są jakieś możliwe ćw na maksymalne rozprostowanie kręgosłupa aby do mierzenia Stanąć w jak najlepszej postawie dając najlepszy wynik mam na myśli tutaj skorygowanie kręgosłupa.

Magdalena Mroczek

To prawda, że wyniki pomiaru mogą się nieco różnić tzn. człowiek wyższy jest rano niż wieczorem i ma to związek z pewnego rodzaju "zmęczeniem" kręgosłupa. Ćwiczeniami "rozciągającymi" kręgosłuup mozna w pewnym, ale w bardzo niewielkim stopniu "wydłużyć" kręgosłup.