Mam 162 cm wzrostu i ważę 60 kg, ile powinnam ważyć?

Kiedy byłam dzieckiem zawsze byłam trochę pulchna, a od kiedy stałam się nastolatką, zaczęłam mieć figurę klepsydry, a raczej kręgla, w woli ścisłości. Mój tata jest bardzo muskularnym facetem i mój trener mówi, że odziedziczyłam dużo mięśni po nim. Jednak wciąż nie wiem, czy to jest odpowiednia waga, bo dużo moich rówieśniczek jest bardzo chudych, ja nie czuję się gruba, moje wymiary to 93-70-96 cm.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 22,9 i odpowiada wartości 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Nie można jednak stwierdzić u Ciebie jednoznacznie nadwagi w ten sposób. Jeśli trenujesz, możesz mieć wyższą zawartość tkanki mięśniowej, a masa tłuszczu może być w normie.

Proponuję wykonanie badania składu ciała, dzięki któremu będzie można dokładniej sprawdzić, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Takie badanie możesz wykonać w poradni dietetycznej lub niektórych klubach sportowych.

Pozdrawiam