Mam grube nogi! Co mam robić?

Witam! Jestem niespełna 16-letnim uczniem gimnazjum. Mam ogromny problem. Mam 177 cm wzrostu i ważę niespełna 90 kg! Mam dosyć duży brzuch, ogromną pupę i bardzo grube uda i łydki. Na twarzy i pod ubraniem nie widać mojej nadwagi, ale gdy np. chodzę w krótkich spodenkach to szczerze przyznam, że się wstydzę swojego wyglądu. Tak samo jest na plaży lub gdy musze się przebrać na lekcji WF. Proszę, pomóżcie!!! Co mam robić!?

Postaraj się wygospodarować minimum 30 minut dziennie na aktywność fizyczną - niech będzie to taki sport, który zajmie Ci więcej czasu, a nie będzie zbyt intensywny, np. nordic walking. Będziesz spalać tkankę tłuszczową, nie mając przy tym tzw. "zakwasów" i nadmiernie rozwiniętej tkanki mięśniowej.

Musisz zmienić także swój jadłospis. Przed wyjściem z domu zawsze spożywaj pełnowartościowe śniadanie, np. mleko z dodatkiem płatków owsianych i suszonych owoców, kanapkę z chudą wędliną i porcją warzyw i do tego owoc, np. jabłko, pomarańczę.

Na zajęcia zawsze zabieraj ze sobą posiłek, np. samodzielnie przyrządzoną sałatkę, sok, garść orzechów. Obiad powinien być treściwy i ciepły, szczególnie zimą. Z kolei kolacja powinna dostarczać mniej kalorii, ponieważ nasza przemiana materii jest mniejsza wieczorem.

Nie zapominaj o wypijaniu odpowiedniej ilości wody - dla Twojej masy ciała odpowiednia ilość to ok. 2,5 l. W ciągu dnia wypijaj wodę niegazowaną, a po wysiłku fizycznym wodę gazowaną, która dzięki zawartości dwutlenku węgla oczyszcza organizm z toksyn.