Jak najszybciej zrzucić brzuch?

w jaki sposób można zrzucić brzuch jak najszybciej

Witam serdecznie!

Niestety, nie ma diety, która powodowałaby utratę kilogramów tylko w obrębie poszczególnych partii ciała, tzn. dieta wyszczuplająca brzuch, ramiona, czy też nogi. Odchudzając się, zmniejsza się nasza masa ciała, a utratę kilogramów, np. w obrębie brzucha, możemy stymulować poprzez odpowiednie ćwiczenia oraz regularne masaże.

Należy tu podkreślić, że tzw. "otyłość brzuszna" jest dla nas bardzo szkodliwa! Jeśli obwód brzucha u kobiet przekracza 88 cm, świadczy to o gromadzeniu się tkanki tłuszczowej właśnie w tym obszarze, co negatywnie wpływa na pracę najważniejszych narządów naszego organizmu i prowadzi do nieprawidłowego krążenia krwi oraz chorób skojarzonych z nadwagą, a więc: cukrzycy, nadciśnienia, niewydolności trzustki, itp.

Postaraj się wygospodarować minimum 30 minut dziennie na aktywność fizyczną - niech będzie to taki sport, który zajmie Ci więcej czasu, a nie będzie zbyt intensywny, np. nordic walking. Będziesz spalać tkankę tłuszczową, nie mając przy tym tzw. "zakwasów" i nadmiernie rozwiniętej tkanki mięśniowej.

Musisz zmienić także swój jadłospis. Przed wyjściem z domu zawsze spożywaj pełnowartościowe śniadanie, np. mleko z dodatkiem płatków owsianych i suszonych owoców, kanapkę z chudą wędliną i porcją warzyw i do tego owoc, np. jabłko, pomarańczę.

Do pracy zawsze zabieraj ze sobą posiłek, np. samodzielnie przyrządzoną sałatkę, sok bez dodatku cukru, garść orzechów.

Obiad powinien być z kolei treściwy i raczej ciepły. Z kolei kolacja powinna dostarczać mniej kalorii, ponieważ nasza przemiana materii jest mniejsza wieczorem.

Nie zapominaj o wypijaniu odpowiedniej ilości wody - dla Twojej masy ciała odpowiednia ilość to ok. 2,5 l. W ciągu dnia wypijaj wodę niegazowaną, a po wysiłku fizycznym wodę gazowaną, która dzięki zawartości dwutlenku węgla oczyszcza organizm z toksyn.

Najlepszym wyjściem w celu ustalenia indywidualnego jadłospisu będzie wizyta u dobrego dietetyka. Dietetyk nie tylko przekaże zalecenia, ale także zmotywuje do pracy nad sobą, dzięki czemu wytrwasz w swojej diecie i osiągniesz pożądane efekty.