Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Maź z penisa przed stosunkiem

Mam 20 lat. Mam takie pytanko ponieważ chcieliśmy ostatnio z dziewczyną pierwszy raz się ze sobą kochać, gra wstępna trwała długo ( wiadomo pierwszy raz ) i gdy osiągnąłem wzwód to poczułem w bokserkach że mam mokro, poszedłem do WC sprawdzić to i to była taka przezroczysta, klejąca maź która wypływała mi z członka, bardzo się zaniepokoiłem i odmówiłem stosunek dziewczynie :( Mam pytanie co to jest i czy jest to normalne ? nawet nie zdjąłem bokserek a już mam mokro :( proszę o wyczerpująca odp
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Mit pierwszego razu

Dzień dobry.
Ta przezroczysta, kleista maź, o której Pan pisze, to tzw. preejakulat. Wypływa z członka podczas podniecenia i jest objawem zdrowia, nie choroby. Można powiedzieć, że pełni podobną rolę u mężczyzny, co lubrykacja u kobiety. Nie ma żadnych powodów, by się niepokoić, a tym bardziej odmawiać stosunku dziewczynie.
Warto pamiętać, że w preejakulacie mogą znajdować się plemniki, więc zabezpieczenie się poprzez założenie prezerwatywy jest nieodzowne.
Pozdrawiam.

0

Prawdopodobnie był to preejakulat, ale nie wykluczam, że jednak ejakulat.
Proponuję nie wydłużać zbytnio gry miłosnej przed penetracją.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy