Mlekotok z piersi u 25-latki

Mlekotok z piersi Witam, mam 25 lat i od około 2 miesięcy z obu piersi wycieka mleko. Nie mam dzieci i nie jestem w ciąży, zrobiłam badania krwi, prolaktyna w normie, z tarczycą też wszystko w porządku. Pobierano mi również próbkę tego mleka i badania nic nie wykazały. Co może być przyczyną takich zmian, dodam że wystąpił też trądzik na dekolcie, plecach i ramionach, czasami na twarzy pojawiają się bolesne wypryski.

Dzień dobry,

Proszę jeszze raz powtórzyć oznaczenie stężenia prolaktyny (pojedynczty wynik może być niewiążący), a najlepiej wykonać test z 10 mg metoclopramidu, oznaczając PRL z próbek 0', 1h, 2h. Z wynikami proszę udać się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz