Motywacja do nauki a senność

Jak zmotywować się do nauki? Mam 5 sprawdzianów i 3 kartkówki. Nie wyrabiam się i nie chce mi się :( Mam siłę tylko na to by spać :/
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na początku zastanów się, który z tych sprawdzianów jest dla Ciebie najważniejszy i odbędzie się najszybciej - najwięcej czasu poświęć właśnie jemu. Poza tym postaraj się podzielić materiał na małe partie - tak, aby jego ilość nie przerażała Cię i nie wywoływała stresu. Przed nauką relaksuj się - badania dowodzą, że efektywność nauki w stresie nie jest duża. Oprócz tego warto, abyś wykonywała ćwiczenia, które usprawnią procesy koncentracji uwagi i pamięci. Znajdziesz je na przykład w książce P. Dennisona "Gimnastyka mózgu".
Pozdrawiam