Jak zachęcić córkę do nauki szkolnej?

Czy można coś zrobić kiedy dziecko nie chce się uczyć, córka ma 8 lat, chodzi o 1 klasy a jedyne co ją interesuję to zabawa, każde ćwiczenia kończą się awanturą i wielkim buntem. Próbowaliśmy zasięgnąć opinii psychologa aby upewnić się że nie jest to związane z jakaś chorobą- i wszystko jest ok. Nauka w formie zabawy jest ok ale w przypadku zajęć w szkole trudno dostosować je do jednej osoby. Co można zrobić aby zachęcić córkę bo nauki aby stopniowo była dla niej ciekawa a nie miała zaległości?

Witam serdecznie,
Dziecko najchętniej uczy się poprzez doświadczanie i praktykę. Dlatego skutecznym sposobem na zaciekawienie córki nauką jest pokazanie jej jak można zastosować w praktyce wiedzę, którą zdobywa w szkole.
Proszę również nagradzać córkę za wszelkie, nawet najdrobniejsze sukcesy.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Tak na teraz..., proszę wprowadzić zaskakującą zmianę, by zmienić dotychczasową codzienność i zaproponować Córce tak bardzo atrakcyjną zabawę, ale dopiero po wspólnym, najlepiej z Panią odrobieniu zadań domowych.

Życzę Pani poeksperymentowania,
Irena Mielnik-Madej