Motywacja do odchudzania - skąd ją czerpać?

Witam. Ważę 60 kg i mam 158 cm wzrostu. Bardzo chciałabym zgubić nadmiar tłuszczu na brzuchu udach i pośladkach. Najwiekszym moim problemem jest to, że potrafię cały dzień nie jeść, a mam napad wieczorem. Nie mam w ogóle mobilizacji, żeby odmówić sobie słodkiego i żeby nie jeść tyle, co jem. Mam problemy z wypróżnianiem się, a piję dużo wody i zieloną herbatę. Bardzo proszę o pomoc:( Co zrobić, by mieć tą mobilizację i żeby być silną w postanowieniu, by schudnąć? :(

ponad rok temu

Witam,

Czasami wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby poczuć się lepiej i stracić zbędne kilogramy. Tak jest w Twoim przypadku. Popełniasz klasyczne błędy, których łatwo się pozbyć. Przede wszystkim zapoznaj się z nawykami zdrowego żywienia i zacznij się do nich stosować: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki . Dzięki nim nie będziesz więcej zastanawiać się skąd się wzięły nadmiarowe kilogramy.

Jesz nieregularnie, tak jak napisałaś możesz nie jeść cały dzień, a wieczorem masz bardzo duży apetyt – to naturalne w tej sytuacji. Warto sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach. Dodatkowo dzięki regularnym posiłkom unikniesz wilczego głodu wieczorem, a apetyt na słodycze będzie nieporównywalnie mniejszy.

Również problem zaparć tkwi w nieregularnym odżywianiu, jak masz się prawidłowo wypróżniać, skoro Twoje jelita są zapchane zbyt dużą ilości pożywienia spożywanego na raz wieczorem? Jeśli chodzi o pośladki i uda zacznij regularnie ćwiczyć – już 30 minut 3 razy w tygodniu przyniesie Ci efekty.

Pozdrawiam.