Możliwość zarażenia rotawirusem poprzez wypicie wody z tej samej butelki

Witam, moja 8-letnia kuzynka zarazila wujka rotawirusem. Mieli oni przez 2 dni takie objawy jak biegunka, goraczka i wymioty. Po czterech dniach od rozpoczecia u wujka infekcji wypilam wode z tej samej butelki co on. Czy moge sie jeszcze zarazic, gdy objawy u niego ustaly juz dwa dni temu?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Istnieje taka możliwość. Osoby u których ustały objawy infekcji wciąż przez pewien okres mogą stanowić źródło zakażenia.