Na brzuch dieta + ruch?!

Ze mną jest tak: w październiku będę mieć 13 lat, jestem chłopcem, moja waga to 55 kg, a wzrost 162 cm. Chcę stracić brzuch – to jest ta partia ciała, gdzie mam za dużo tłuszczu, pomimo iż zdaje się, że jestem chudy. Kiedy podnoszę koszulkę pierwsze, co widać, to trzy wałeczki i to dosyć dużo, nie tylko ja tak uważam. Na wakacjach jadę nad morze, więc chcę stracić jak najwięcej, ale po koloniach nie przestanę ćwiczyć. Potrzebuję diety, która nie będzie mnie dużo kosztować finansowo. Mam też zamiar wykonywać ćwiczenia typu brzuszki. 2 razy w tygodniu mam 2 godzinny hip-hop. Liczę na pomoc :(
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że chłopcy w Twoim wieku najczęściej najpierw przybierają na masie ciała, a dopiero potem rosną. Mimo to Twoja waga jest prawidłowa i z pewnością nie powinieneś się odchudzać. Osoby w Twoim wieku nie powinny się odchudzać, ponieważ może to u nich spowodować zaburzenia w dojrzewaniu i rozwoju.

Jedyne co mogę zalecić, to ćwiczenia na mięśnie brzucha, a także ogólnorozwojowe takie jak jogging, pływanie czy jazda na rowerze. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej, gdzie znajdziesz przykładowe ćwiczenia: www.abccwiczenia.pl.

Pamiętaj też o zdrowym odżywianiu, o którym dowiesz się więcej z artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.