Na co wskazuje białe zabarwienie moczu?

Witam mam taki problem zaczęłam pracę w Holandi na pomidorach pierwszy tydzień było wszytko dobrze, praca jest lekka bardzo bo tylko się stoi i pakuje ... zaczęło mi się robić ciągle słabo po jedzeniu nie przed A po , chwilę poszłam robić i uczucie znowu że jakbym miała zaraz spaść i to już tak 2 tydzień się ciągnie, dobrze mi jest przez chwilę jak zjem cukier, dodam jeszcze że mocz mam bardzo biały... proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do lekarza i wykonać badania, które pozwolą znaleźć przyczynę takiego samopoczucia.

Z pewnością warto by było zbadać poziom glukozy, ponieważ senność po posiłku może sugerować cukrzycę. Temat senności po posiłku został szczegółowo opisany w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/sennosc-po-jedzeniu.

Jeśli zaś chodzi o białe zabarwienie moczu, to przyczyną może być po prostu spożywanie dużej ilości wody, przez co mocz jest rozcieńczony. Czasem jednak przezroczysty mocz pojawia się w przypadku problemów z nerkami i ma związek z białkomoczem lub ropomoczem. Jeden i drugi objaw wymaga konsultacji z lekarzem.

Odpowiedzi ekspertów na pytania o biały mocz znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bialy-kolor-moczu-u-mezczyzny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czego-oznaka-moze-byc-bialy-kolor-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.