Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza takie zabarwienie stolca?

Witam. Wczoraj zmienił mi się kolor stolca i jest koloru zielonego. Nie jadłam żadnego jedzenia co miałaby wpływ na to. Dzisiaj był brązowy z plamkami czarnymi bądź był to zielony ciemny kolor. Czy to może być coś poważnego? Czuje się dobrze i nic mi nie dolega. Bardzo proszę o odpowiedz.
KOBIETA, 20 LAT 4 tygodnie temu

Jak pozbyć się zgagi?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

u osób dorosłych stolec o zielonym zabarwieniu może mieć wiele przyczyn. Wśród nich wyróżnić można: alergie pokarmowe, zatrucia pokarmowe, zakażenie pasożytami, zespół jelita drażliwego, zaburzenia wchłaniania czy celiakię.

Wpływ na zielony kolor stolca ma również dieta, a więc zielone warzywa, barwniki spożywcze czy suplementacja żelaza. Nie bez znaczenia jest również antybiotykoterapia.

Jeśli zielony stolec będzie się u Pani powtarzał i ma Pani pewność, że nie ma on związku z jedzeniem, proszę udać się do lekarza, wykonać podstawowe badania lub pomyśleć o testach alergicznych.

Pytania o zielony stolec u dorosłych pojawiały się już w naszym serwisie. Odpowiedzi na kilka z nich znajdzie Pani pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zielony-stolec, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zielone-zabarwienie-stolca-u-doroslego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-zielonego-stolca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy