Nadmierna senność, brak koncentracji a lęk

Na co moge byc chora? Od dluzszego czasu mam nadmierny apetyt przez co bardzo przytylam ok 20kg, brak koncentracji, nadmierna sennosc w ciagu dnia, meczace mysli samobojcze kazdego dnia, czasami odczuwam lek ktory sie bierze znikad, na codzien w spoleczenstwie jest wszytko ok, normalnie funkcjonuje, ale po calym dniu znow czuje sie nie soba. Dziekuje za odpowiedz.

Podobne zaburzenia mogą wynikać z szeregu przyczyn, w tym z depresji. Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza i dokładnie opisać wszystkie objawy. Wstępnie zdiagnozuje, zleci badania i zależnie od ich wyniku pokieruje do dalszych specjalistów (np psychiatry, psychoterapeuty, neurologa, endokrynologa itp).

Sznowna Pani,
opisane przez Panią objawy mogą wynikać z szeregu różnych zaburzeń, proponowałabym jak najszybsze udanie się na badania, podstawowe (krew, mocz, CRP) oraz hormonalne. Dodatkowo do czasu postawienia właściwej diagnozy zachęcam do udania się do psychoterapeuty aby porozmawiać o tym jak opisywane zburzenia wiąża się z Pani stanem psychicznym.