Nadmierny apetyt na słodycze, ospałość i zmęczenie u 26-latka pracującego fizycznie

Mój mąż ma 26 lat, 100kg wagi i 180cm wzrostu. Pracuje fizycznie jako budowlaniec. Ostatnio zauważyłam u niego pewne zmiany i trochę się martwię. Od jakiegoś czasu ma duży apetyt na słodkie, potrafi zjeść całą czekoladę i "zagryźć" to ciastkami albo batonem. Herbatę chodź słodzikiem to słodzi 4 tabletkami. Po powrocie z pracy jest bardzo ospały i ciężko się z nim dogadać. Wiem, że ma ciężką pracę ale jeszcze kilka miesięcy temu było lepiej no i nigdy wcześniej nie jadł tyle słodkiego.

Witam serdecznie!
Nie regularne posiłki bądź zbyt mała kaloryczność diety z pewnością są przyczyną ospałości u męża i podjadania słodyczy, organizm niedożywiony sam próbuje sobie wyrównać niedobór kaloryczny i pojawia się duża chęć na słodycze. Ważne jest to aby mąż zabierał do pracy 2 duże posiłki ze sobą i spożywał je co 3 h, ważne jest też to by nie wychodził z domu bez obfitego, odżywczego śniadania. Dodatkowo zalecam wykonanie podstawowych badań krwi jak morfologia i badań moczu i kału profilaktycznie.
Pzdr,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny