Nadpobudliwość i agresja u żony

Witam. Moja Żona (39 l) ma bardzo częste ataki agresji, szału itp. Powodem agresji może być byle błahostka którą sama wyolbrzymia i staje się mega problemem. Podczas tych ataków zauważyłem nadmierne wydzielanie śliny oraz coś w rodzaju piany na wargach. Ma też wyczulone zmysły powonienia i słuchu, zawsze jej duszno, wszędzie wietrzy. Zawsze jest na podwójnym gazie, ciężko za nią nadążyć, wszystko musi być zrobione na wczoraj. Miewa bóle głowy, słabo sypia. Nawet dzieci (5 i 7 Lat) zauważają że z mamą jest coś nie tak , że reaguje inaczej niż mamy innych dzieci. Często jak napsocą to przychodzą w tajemnicy do mnie żeby mama nie słyszała bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje. Wszystkie te i wiele innych objawów zaczęły sie uwidaczniać gdy żona była w ciąży z pierwszym dzieckiem, wcześniej 3 razy poroniła, a jeszcze wcześniej zmarła jej matka. Boję się że na dłuższą metę odbije się to na psychice naszych dzieci ponieważ one też coraz częściej doświadczają na własnej skórze tych ataków agresji. Jak uświadomić żonie że powinna pójść do specjalisty i nie wywołać trzeciej wojny światowej? Co to może być? do kogo z tym się udać i jak to zrobić aby żona tam ze mną poszła? Tomek
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nadpobudliwość i agresja u dziecka

WITAM PANA DOKTORA MOJE DZIECKO JEST NADPOBUDLIWE RUCHOWO NIE POTRAFI WYSIEDZIEC W MIEJSCU OPRUCZ TEGO MA ATAKI NERWOWE PO KTORYCH STAJE SIE AGRESYWNY BADANIE EEG GLOWY JEST PRAWIDLOWE PSYCHOLOG STWIERDZIL ADHD TUP MIESZANY JEDNAK LEKI KTORYCH JUZ MIAL KILKA NIE PRZYNOSZA WIEKSZYCH REZULTATOW POLECONO MI BADANIA W SZPITALU NEUROLOGII DZIECIECEJ CZY SA JAKIES INNE CHOROBY Z PODOBNYMI OBJAWAMI PROSZE O ODOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Witaj serdecznie.Zespół nadpobudliwości ruchowej jest jeden. Nie dopatrywałbym się doszukiwania innej choroby lecz skupił na odpowiednim kierowaniu dziecka - to w jaki sposób ma postępować i się zachowywać. Proponuję udać się do pedagoga specjalnego lub psychopedagoga, który zajmie się procesami edukacyjnymi tak aby wychowanek potrafił bezproblemowo funkcjonować w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu/

0

Witam,
warto skorzystać z porady neurologa. Poza tym może się Pani udać na diagnozę do terapeuty integracji sensorycznej, gdyż nadpobudliwość jest często wynikiem zaburzeń integracji. Branie samych leków to na pewno za mało, konieczna jest terapia u psychologa/ pedagoga specjalnego (po stwierdzeniu zaburzeń ewentualnie terapie integracji sensorycznej). Najpierw jednak należy wykluczyć neurologiczne podłoże dolegliwości.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Agresja i nadpobudliwość u dziecka - czy to może być autyzm?

Dziecko ma 3 latka, nie mówi nic poza dwoma słowami: „nie” i „mama”, reszta to zlepek głosek bez znaczenia. Piszczy bardzo głośno, często bez powodu. Bardzo słaby manualnie, zupę pije, nie potrafi jeść łyżką, nie potrafi trzymać kredki, nie potrafi malować farbą. Moczy się kilka razy dziennie. Wyrywa dzieciom zabawki z rąk, przy tym jest agresywny i bije, ciągnie za włosy, drapie. Sam nie potrafi zainicjować zabawy, jego pobyt w przedszkolu to „polowanie” komu by coś z ręki wyrwać. Poza tym uwielbia tłuc młotkiem we wszystko co ma pod ręką, zrzucać wszystko z półek i rozrzucać po dywanie. Nie potrafi posiedzieć nawet na chwilę. Poznaje niektóre zwierzęta i rzeczy na obrazkach. Ogląda bajki, ale tylko przez chwilę. Kiedy się przewróci wydaje się jakby nie odczuwał bólu, bardzo często robi fikołki i wchodzi pod stolik podnosząc go do góry głową lub nogami. Czy to może być objaw autyzmu? Proszę o poradę

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam

Podane objawy wskazują na wyraźne zaburzenia rozwoju psychoruchowego dziecka. Zachowania te występują niekiedy także w spektrum zaburzeń autystycznych. Niekiedy jednak pewne schorzenia neurologiczne także wpływają na złe funkcjonowanie i rozwój dziecka.

Pełną diagnozę zaburzeń postawić będzie można dopiero po konsultacji neurologicznej, psychologicznej oraz psychiatrycznej.

Proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Dziecko jest bowiem jeszcze w wieku, kiedy dzięki właściwemu leczeniu i terapii można zmniejszyć deficyty rozwojowe.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty