Nadwaga i obniżony testosteron

Witam. Mam nadwagę i obniżony testosteron. Co mogę jeść a czego powinienem unikać. Wytyczne lekarza (tylko ryby i drób, nabiał, owoce i warzywa) są małokonkretne, a podejrzewam, że np. ser żółty i kurczak niekoniecznie są odpowiednie.

Witam,

nie ma konkretnej diety wpływającej na podniesienie się poziomu testosteronu, więc mogę Panu jedynie podpowiedzieć co jeść, aby waga nieco spadła.

Może Pan jeść owszem warzywa (ok. pół kilograma/dzień), owoce (2-3 szt.), chudy nabiał (3-4 porcje) + mięso - najlepiej chude lub dowolne ryby. Unikałabym na pewno soi i produktów sojowych (np. mleko sojowe, bo one mogą w pewnym stopniu zachwiać równowagę hormonów w org.).

Dokładne ilości można określić na podstawie wywiadu żywieniowego, do którego zapraszam: http://food-diet.pl/artykul/151/38/oferta_dla_osob_z_chorobami_cywilizacyjnymi

Pozdrawiam
Ewa Ceborska