Nadwaga w młodym wieku

Witam. Mam prawie 13 lat, 174 cm i ważę 74,5kg, lecz bardzo chcę schudnąć z 10 kg do wakacji. Obecnie ćwiczę na orbitreku przez 90 minut i zrzuciłam 3,5 kg (moja wcześniejsza waga 78 kg) ćwicząc przez 2 tygodnie. Jem dość mało. Staram się jeść o tych samych porach. Śniadanie: (godzina 7:15) 2 kromki chleba z dżemem, obiad:(14:00) zazwyczaj kartofle (3sztuki) i smażony lub gotowany filet z kurczaka, po obiedzie (około15:30 ) skuszę się na jakieś 3 małe wafelki lub landrynki, kolacja (godzina 18:00lub 17:30) 2 kromki chleba z szynką lub biały twarożek. Ćwiczę na orbitreku 90 minut, piję dość dużo wody około 3 litry na dzień. Proszę o pomoc, co mogła bym zmienić w swoim żywieniu i jak zmniejszyć swój żołądek. Za pomoc z góry dziękuję;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o lekkiej nadwadze. Powinnaś zatem zwrócić uwagę na swój styl życia i sposób odżywiania. Twój sposób odżywiania nie jest prawidłowy – posiłki są zbyt rzadkie i mało urozmaicone. Zapoznaj się z zasadami prawidłowego odżywiania, a twoja waga wróci do normy  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Bardzo dobrze, że zaczęłaś ćwiczyć.

Pozdrawiam.