Nagłe przybranie na wadze u 32-latki

witam mam 32lata 176cm wzrostu i zawze wazyłam 58kg w ciagu dwóch miesiecy przytyłam 12kg nie jem kolacji chodze dwa razy w tygodniu na kijk po 10km wstydze sie wyjsc w stroju kąpielowym bo dostałam brzuch jakbym była w ciąży co mam robic prosze o porade

Witam serdecznie,
na pewno warto zdiagnozować przyczynę nagłego tycia. Wykonanie podstawowych badań i poznanie Pani stylu życia w ostaniach miesiącach pomogłoby odpowiedzieć na pytanie skąd nagły wzrost masy ciała. Na pewno brak kolacji nie jest dobrym rozwiązaniem. W utrzymaniu masy ciała potrzebna jest racjonalna, dobrze zbilansowana dieta i regularne posiłki. Zbyt długa przerwa pomiędzy posiłkami i unikanie jedzenia kolacji paradoksalnie może sprzyjać magazynowaniu tkanki tłuszczowej. Proszę pamiętać o 4-5 posiłkach dziennie, w odstępach 3-4 godzin. Kolację natomiast śmiało można zjeść 2-3 godziny przed snem.

Jeśli będzie Pani zainteresowana to zapraszam do kontaktu – chętnie pomogę. Znając dokładniej Pani obecny styl życia i nawyki będę w stanie dać więcej wskazówek i pomóc w wprowadzeniu ich w życie. Dobrze zbilansowana dieta, o właściwej kaloryczności nie tylko poprawi sylwetkę, ale także samopoczucie.

Pozdrawiam
Sylwia Wychowałek
Mój Dietetyk Łódź/Łowicz
tel. 600 057 264
sylwia.wychowalek@mojdietetyk.pl

Dzień dobry,
polecam wykonać podstawowe badania, pod kątem schorzeń tarczycy.
Posiłki muszą być regularne co 3-4 godziny aby organizm nie magazynował sobie tkanki tłuszczowej ''na czarną godzinę''. Proszę pamiętać, że zbyt niskokaloryczna dieta również nie jest dobra. Zachęcam do konsultaci u dietetyka po wykonaniu badań.
Pozdrawiam