Problemy ze zrzuceniem tkanki tłuszczowej

Witam. Mam problem ze zrzuceniem wagi, a dokładniej tkanki tłuszczowej. Od kilku miesięcy uczęszczam na siłownie. Zaczynam od 15miut rozgrzewki, następnie trenuję mięśnie przez ok 45-60minut. Na koniec trenuję cardio na bieżni-marsz albo bieg przez ok 20-30minut. Piszę ponieważ efekty są dla mnie za małe. Schudłem jakies 5kg, a tkanka tłuszczowa wciąż rzuca się w oczy. Na treningi chodze 2 razy w tygodniui. Czasami uczęszczam na basen.

Dzień dobry :)

W takiej sytuacji należy dokładnie przyjrzeć się obecnemu sposobowi żywienia. Właściwa dieta odgrywa tu ogromne znaczenie. Proszę skonsultować się w tej sprawie z dietetykiem, który pomoże w wykluczeniu ewentualnych błędów żywieniowych.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam serdecznie,
na pewno warto poza ważeniem się zacząć mierzyć obwody, np. w pasie, talii lub wykonać analizę składu ciała, co dokładniej pokaże ubytek tkanki tłuszczowej, a nie tylko stracone kilogramy. Poza ćwiczeniami bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Warto zwrócić uwagę na właściwie skomponowane posiłki przed oraz po treningach, tak by regenerować mięśnie po wysiłku. Nie znając Pana obecnych nawyków żywieniowych ciężko określić, co warto zmienić by pomóc Panu osiągnąć wymarzony cel. Jeśli będzie Pan zainteresowany to zapraszam do kontaktu – chętnie pomogę. Znając dokładniej Pana obecny styl życia i nawyki będę w stanie dać więcej wskazówek i pomóc w wprowadzeniu ich w życie. Dobrze zbilansowana dieta, o właściwej kaloryczności nie tylko poprawi sylwetkę, ale na pewno także samopoczucie.

Pozdrawiam
Sylwia Wychowałek
Mój Dietetyk Łódź/Łowicz
tel. 600 057 264
sylwia.wychowalek@mojdietetyk.pl

Witam,

można by się pokusić o treningi 3-4 razy w tygodniu. Należałoby tez bliżej przyjrzeć sie Pana diecie, bowiem to ona stanowi 70% sukcesu w walce z tkanką tłuszczową. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk