Napady agresji u dziewczyny

Mam narzeczoną jest ona wspaniała piękna inteligentna jednak jest jedno ale: mianowicie szybko i strasznie się złości, a gdy już to zrobi to nie ma siły żeby ją uspokoić i nie mogąc już nic zdziałać tą złością ( bo ja wtedy nic nie robię lub podtzymuje swoje zdanie) dochodzi z jej strony do rękoczynów wszelkiego rodzaju od drapania po twarzy i ciele po "plaskacze" na jakichś kopnięciach kończąc. Czy ta sytuacja się nie pogorszy po ślubie i czy nie lepiej rozstać się zanim ja wybuchnę i...
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Warto byłoby, żebyś zastanowił się nad kilkoma aspektami. Czy Twoja narzeczona zawsze przejawiała tendencję do agresji czy może raczej zaczęło to się od jakiegoś konkretnego momentu? Czy wpływ na jej styl reagowania może mieć środowisko rodzinne oraz czy ona dopuszcza możliwość pomocy specjalisty?
Spróbuj porozmawiać z nią - wskaż jej zachowania, które Ciebie ranią - niech to będą suche fakty, bez oceniania i wartościowania. Może jeśli ona spojrzy z boku na swoje zachowanie będzie bardziej skłonna skorzystać z pomocy psychologa, by nauczyć się kontroli emocji.
Pozdrawiam

Mgr Katarzyna Garbacz

Witam,
W psychologii nazywamy to zachowaniem mającym na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej. Opisane zdarzenia to rodzaj agresji wrogiej: nastawionej na zranienie lub zadanie bólu.W tej sytuacji polecam psychoterapię. Mogą Państwo wspólnie udać się do terapeuty i rozważyć terapię par/małżeństw. Proponuję nie zwlekać z wizytą.