Napady gniewu u młodego mężczyzny

Witam jestem 20 letnią mamą i do nie dawna szczęśliwą narzeczoną 22 letniego mężczyzny. Mój partner ma pewien problem, nie umiem tego logicznie wyjaśnić. Często dopadają go wybuchy złości - najczęściej przy kłótniach o blachostki które kończą się strasznymi awanturami. Nie potrafii się opanować potrafi zwyzywać mnie od najgorszych bez podstawnie, czasem dochodzi do rękoczynów. Widzę, że tego żałuje - on sam to tlumaczy trudnym dzieciństwem jego rodzice mielu problem z alkoholem przez pewien czas
KOBIETA ponad rok temu

z napadami gniewu u kogokolwiek, moze sobie poradzic jedynie osoba majaca te "napady", jesli oczywiscie tego chce i poszuka skutecznej pomocy. Pani moze pracowac nad tym, jak sobie radzic w takich sytuacjach, aby czuc sie dobrze i skutecznie zadbac o siebie (rozpoznawanie wlasnych potrzeb i nauka ich zaspakajania, stawianie i obrona granic).dobrzeby bylo przyjrzec sie tez w jakie "gry psychologiczne" gracie i jaka role w Pani zyciu pelni wybranie takiego wlasnie mezczyzny (jakie mechanizmy doprowadzily do wybrania go, czego sie ma Pani dzieki temu nauczyc i co zmienic w sobie). z krotkiego opisu wynika, ze gracie w gre:"trojkat dramatyczny" (role w tej grze:kat, ofiara, ratownik-partnerzy w kolko zamieniaja sie nimi).rozwiazaniem tu jest wyjscie z tej gry. pomocna moze byc praca ze specjalista.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią najpierw do zadbania o samą siebie.

Pani partner stosuje wobec Pani przemoc psychiczną i fizyczną.
Sugerowałabym, nie czekać i działać - zwrócić się telefonicznie lub osobiście po pomoc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu (nie wiem, gdzie Pani mieszka).
Abo do Poradni zdrowia psychicznego, w miejscu Pani zamieszkania - w ramach NFZ-tu.
Pracujący tam specjaliści udzielą Pani i Pani dziecku bezpłatnie i całodobowo potrzebnego Pani wsparcia i udzielą wskazówek, co i jak ma Pani zrobić.

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com