Napady lęku u 18-latki

Witam, mam 18 lat nie wiem za bardzo od czego zacząć. Od pewnego czasu zdarzają mi się ataki strachu w sumie nieokreślonego, boję się , że zostanę sama w życiu, przede wszystkim, że zostawi mnie chłopak, boję się, że zeświruje i każdy się ode mnie odwróci, że nie będę umiała się odezwać i porozmawiać z kimś, pozapominam słów, wszystkich zawiodę i ludzie mnie znienawidzą, nie radzęsobie sama w życiu nie wiem co mam robić :( boję sie, że to już jakaś choroba psychiczna, proszę pomóżcie mi...

Spokojnie, takie stany nie muszą oznaczać zaburzeń psychicznych szczególnie w Pani wieku. Proszę jednak koniecznie skonsultować stan z psychologiem, celem profilaktyki zdrowia psychicznego.

Napady lęku to jeszcze nie choroba psychiczna - wie Pani i czuje przecież, że coś jest nie tak (osoba chora psychicznie raczej nie ma realnej oceny tego, co się z nią dzieje). Może być to zaburzenie. Warto czym prędzej udać się do psychologa na konsultację. Gdyby czas oczekiwania w Poradni Psychologicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego był długi, może Pani pójść bez skierowania i z krótszą kolejką do psychiatry. Lekarz być może uzna, że może Pani doraźnie stosować jakieś leki, zmniejszające napady. Najlepsze efekty da jednak psychoterapia - wyjaśni Pani, jakie jest podłoże lęków i wyposaży w sposoby radzenia sobie z nimi i zapobiegania im.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/