Napady paniki, lęku i częsty płacz przed sesją zimową

Mam 22lata. Moim problemem jest to, że nie radzę sobie przed sesją zwłaszcza zimową. Mam napady paniki, lęku i często płaczę. Boje się wszystkiego, nie potrafię się skupić. Wtedy porównuje siebie że inni więcej cos robią niż ja, mam często takie wrażenie, że zaliczam się do tych najgorszych uczniów. Ten strach przed niezdanym egzaminem/ warunkiem mnie zabija. Postrzegam siebie że jestem słaba. Coś sobie wmówiłam i bardzo poważnie to traktuję. Jak sobie wytłumaczyć coś aby mniej się przejmować?

Pani panika, lęki mają charakter emocjonalny. Przekonywanie samej siebie zwykle nie skutkuje, bo słowa są kierowane do głowy, a w dodatku wg. Pani opisu słowa, które kieruje Pani sama do siebie potrafią być krytyczne. A w takich momentach warto w stosunku do siebie być bardziej opiekuńczym. Jeśli sytuacja z sesją się powtarza, ważne by były, aby Pani spróbowała skorzystać z psychoterapii, bo dzieje się coś co wskazuje, że ma Pani trudność w radzeniu sobie ze stresem i niski poziom tolerancji na frustracje. A te trudności same nie znikną. Psychoterapia wzmacnia i czy radzić sobie w sytuacjach trudnych, a ich w życiu dorosłych jest sporo, dlatego tych objawów proszę nie ignorować. Powodzenia

Napady lęku i paniki są zaburzeniem z kręgu nerwic, a te najlepiej leczy się psychoterapią. Podobnie jak zaniżona samoocenę i poczucie wartości. Zachęcam do umówienia się na spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą. Pomoże Pani zarówno poradzić sobie z wyzwaniami (sesja) jak z odbudowaniem stabilnego poczucia wartości.

dzień dobry,
Takie objawy są uciążliwe. Nie ma szans, by sobie samemu wytłumaczyć - problemy same nie znikną, bo "siedzą" głębiej.
Zalecam konsultację psychiatryczną - istnieją leki, które działają doraźnie i znoszą lęk. Psychoterapia pomoże uporać się z problemami na stałe, dlatego gorąco do niej zachęcam.
Pozdrawiam!