Napięcie mięśni w wyniku pracy fizycznej

Witam, pracuję fizycznie i dość często miewam napięcia mięśni. Najczęściej w okolicy szyji, barkow. Jak mogę je w miarę szybko rozciagnać, zrelaksowac?

Praca fizyczna jest jak trening. Sportowcy po każdym treningu rozciągają mięśnie, które w wyniku pracy „skracają się” i są w stanie „napięcia”, – co stanowi w pewnym sensie dyskomfort. Takie rozciąganie pracujących grup mięśniowych przyspiesza regenerację mięśnia. Tak samo Pani dla swojego zdrowia powinna mieć dobrany trening pod swój wysiłek fizyczny albo taki ogólnorozwojowy (np. joga). Rozciągać mięśnie można niezależnie od wieku czy tzw. gibkości. Najprawdopodobniej pracuje Pani z wysuniętymi barkami do przodu i pochylona lekko głową. Najprościej jest ściągnąć barki do tyłu i odchylić głowę do tyłu (od 30 sekund do 60) to powinno przynieść chwilową ulgę. Jeszcze lepiej jest udać się do kogoś, kto zna ćwiczenia w zakresie STRETCHINGU (ćwiczenia rozciągające) lub/albo AUTOTERAPII. Może być nawet JOGA dobrana pod Pani pracę zawodową. Mięśnie bolą, bo są przeciążone i nie regenerują się. Dochodzi do stanu przewlekłego przeciążenia. Regularne rozciąganie mięśni pracujących przyspiesza proces regeneracji mięśni po wysiłku i daje większą wydolność organizmu. Pozdrawiam serdecznie.