Możliwość rozciągnięcia mięśni poprzez ćwiczenia w wieku 27. lat

Czy istnieje szansa, by w wieku 27 lat rozciągnąć mięśnie poprzez ćwiczenia do tego stopnia, by zrobić szpagat (przykład)? Jakie ćwiczenia warto stosować?

Witam,
nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czy wcześniej Pani mięśnie były rozciągnięte? Czy nie ma przeciwwskazań stawowych do nadmiernego rozciągania?
Ogólnie sam wiek nie jest przeszkodą w wykonywaniu ćwiczeń rozciągających. Myślę, że przy odpowiednim treningu prawidłowo wykonywanym nie powinna Pani mieć problemów z wykonaniem szpagatu. Ćwiczenia takie najlepiej jest wykonywać pod kontrolą instruktora, gdyż źle wykonywane mogą prowadzić do kontuzji.
Pozdrawiam