Nasilające się objawy tocznia rumieniowatego

Serdecznie Witam Na toczeń rumieniowaty choruję od 2007 r mam 65 lat przyjmuję lek encorton w zależności od nasilania się choroby 60 mg - 15 mg co tydzień zmniejszając dawkę.Od ponad roku stan mojego zdrowia pogorszył się występują silne bóle stawów puchną mi stopy silne bóle piszczeli że nie mogę ujść nawet 100 m.czy na moją chorobę mogę ubiegać się o wózek elektryczny gdyż mam słabe kości ostoporoze Z wyrazami szacunku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli występuje trwała dysfunkcja poruszania się to może Pani starać się o refundację tego typu sprzętu. O szczegóły proszę zapytać swojego lekarza prowadzącego.