Nasilenie bólu w okolicy nerek i wrzody żołądka

kobieta 53 lata z wrzodem żołądka zaleczonym(są okresy powracających bóli),od 5 dni ból nasilający się w okolicy nerek-obecnie obustronny.Jakie leki przeciwbólowe stosować(obecnie przyjmuje no-spa i paracetamol).co jeść?Jakie wody mineralne pić?Mieszka w USA-TX,nie ma ubezpieczenia.Proszę o wskazówki dietetyczne oraz jakie wykonać badania w kierunku nerek.Z góry dziękuję.Diana M.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Panią dolegliwości wymagają konsultacji lekarskiej - bez przeprowadzenia badania nie można stwierdzić, jaka jest przyczyna Pani bólu - ból w okolicy pleców niekoniecznie musi świadczyć, że przyczyną dolegliwości są nerki. Ból może być m.in. związany ze schorzeniem kręgosłupa. Jeżeli dolegliwości bólowe utrzymują się, konieczna jest wizyta u lekarza. Pozdrawiam.